RSS
szukaj
RSS
COPERNICUS PL Sp. z o.o. bip.gov.pl

Konkurs

27.11.2017

SZCZEGÓŁOWE WARUNKI KONKURSU OFERT

na wykonywanie badań kolonoskopowych oraz organizację działań dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia w ramach realizacji projektu nr RPPM.05.04.02-22-0005/17 pn. Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego.

I. Przedmiot konkursu i cel projektu RPPM.05.04.02-22-0005/17

  1. Przedmiotem konkursu jest wykonywanie badań kolonoskopowych oraz organizacja (zaplanowanie i przeprowadzenie) działań dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia (ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki raka jelita grubego) w ramach projektu nr RPPM.05.04.02-22-0005/17 pn. Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego będącego częścią realizowanych projektów w ramach Działania 05.04. Zdrowie na rynku pracy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
  2. Celem projektu jest budowanie świadomości społecznej w zakresie profilaktyki raka jelita grubego oraz zachęcenie aktywnych zawodowo mieszkańców województwa pomorskiego do czynnego udziału w badaniach przesiewowych, ze szczególnym uwzględnieniem osób zamieszkałych w miejscowościach poniżej 20 000 i na obszarach wiejskich oraz w gminach zw. „białymi plamami” w zakresie profilaktyki raka jelita grubego.

II. Zakres zamówienia
Zadanie I

  1. Podzadanie 1 polegające na wykonaniu 240 badań kolonoskopowych na terenie powiatu kościerskiego, w ramach realizacji projektu RPPM.05.04.02.22-0005/17 zgodnie z Programem Badań Przesiewowych (PBP) raka jelita grubego będącego częścią Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, w każdym roku trwania projektu tj. w 2018, 2019 i 2020 r.
  2. Podzadanie 2 polegające na przygotowaniu harmonogramu działań dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia, a następnie ich realizacji w zakresie:
    • Organizacji spotkań nt profilaktyki i promocji zdrowia podczas Białych Dni w siedzibie oferenta dla pacjentów/uczestników projektu, 1 x w każdym roku trwania projektu tj. w 2018, 2019i 2020 r. Każde spotkanie będzie trwało 6 godzin.
    • Organizacji spotkań dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia podczas lokalnych eventów, 1x w każdym roku trwania projektu, tj. w 2018, 2019 i 2020 r. Każde spotkanie będzie trwało 6 godzin
    • Organizacji spotkań dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia w zakładach pracy, 6 godz. w każdym roku trwania projektu, tj. w 2018, 2019 i 2020 r.
    • Organizacji indywidualnych spotkań dot. Profilaktyki i promocji zdrowia w siedzibie oferenta lub w miejscu zamieszkania pacjenta
    • Prowadzeniu punktu informacyjno-edukacyjnego w siedzibie oferenta 4 x po 2 godz./miesięcznie.


Zadanie II

  1. Podzadanie 1 polegające na wykonaniu 156 badań kolonoskopowych na terenie powiatu starogardzkiego, w ramach realizacji projektu RPPM.05.04.02.22-0005/17 zgodnie z Programem Badań Przesiewowych (PBP) raka jelita grubego będącego częścią Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, w każdym roku trwania projektu tj. w 2018, 2019 i 2020 r.
  2. Podzadanie 2 polegające na przygotowaniu harmonogramu działań dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia, a następnie ich realizacji w zakresie:
    • Organizacji spotkań dotyczących profilaktyki i promocji podczas Białych Dni w siedzibie oferenta dla pacjentów/uczestników projektu, 1 x w każdym roku trwania projektu tj. w 2018, 2019 i 2020 r. Każde spotkanie będzie trwało 6 godzin.
    • Organizacji spotkań dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia podczas lokalnych eventów, 1x w każdym roku trwania projektu, tj. w 2018, 2019 i 2020 r. Każde spotkanie będzie trwało 6 godzin
    • Organizacji spotkań dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia w zakładach pracy, 6 godz. w każdym roku trwania projektu, tj. w 2018, 2019 i 2020 r.
    • Organizacji indywidualnych spotkań dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia w siedzibie oferenta lub w miejscu zamieszkania pacjenta
    • Prowadzeniu punktu informacyjno- dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia edukacyjnego w siedzibie oferenta 4 x po 2 godz./miesięcznie.

Celem indywidualnych spotkań dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia jest przekazanie wiedzy z zakresu profilaktyki nowotworowej dotyczącej raka jelita grubego, zachęcenie pacjenta do udziału w projekcie, pozyskanie Deklaracji Uczestnictwa w projekcie, przekazanie materiałów informacyjno-edukacyjnych oraz zachęcenie do wykonania badania kolonoskopowego.

III. Udzielający zamówienia dopuszcza możliwości składania ofert częściowych na Zadanie I lub/i Zadanie II.

IV. Wymagania formalne stawiane oferentom
Oferent zobowiązany jest do złożenia (na każde zadanie oddzielnie):

  • Wypełnionego prawidłowo Zgłoszenia ofertowego (Załącznika nr 1 lub/i Załącznika nr 1a)
  • Podpisanego Oświadczenia (Załącznikiem nr 2 lub/i Załącznikiem nr 2a), w tym o:
  • Podpisanego Zobowiązania oferenta (Załącznik nr 3 lub/i Załącznik nr 3a), w tym do
    • zapewnienia dostępu do nieodpłatnego badania w znieczuleniu/sedacji u 30% osób poddawanych badaniu (wg szczegółowych zasad realizacji badań w znieczuleniu/sedacji określonych w załączniku nr 2B),
    • zapewnienia wyrobów medycznych oraz środków i materiałów niezbędnych do wykonywania badań kolonoskopowych
    • współpracy merytorycznej i organizacyjnej z przedstawicielami Zamawiającego
    • systematycznego uzupełniania i przekazywania informacji dotyczących postępów realizacji przedmiotu konkursu na Platformie Informatycznej, zgodnie z instrukcjami, jakie zostaną przekazane zaangażowanym pracownikom Oferenta na szkoleniach dla Edukatorów organizowanych przez Zamawiającego zgodnie z harmonogramem szkoleń
    • systematycznego uzupełniania ewidencji i przekazywania dokumentów niezbędnych do rozliczenia projektu RPPM.05.04.02-22-0005/17 w trakcie jego realizacji tj. w latach 2018-2020 oraz przekazywania brakujących informacji do Konsultanta ds. Realizacji Projektu na jego wniosek
    • udziału wszystkich lekarzy/pielęgniarek/absolwentów ochrony zdrowia zaangażowanych w prowadzenie spotkań informacyjno-edukacyjnych do udziału w ww. szkoleniach,
    • udziału w spotkaniach koordynujących co najmniej jednego wyznaczonego pracownika Oferenta nie częściej niż 1x na 3 miesiące.
    • badania wykonywane w ramach konkursu nie będą przedstawiane w rozliczeniach z innymi podmiotami,
  • Wypełnionego Załącznika nr 4 lub/i Załącznika nr 4a oraz Załącznika nr 5 lub/i Załącznika nr 5, o których mowa w części V Wymagania merytoryczne.
  • W przypadku podmiotów, o których mowa w 36 i 49 ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz. U. z 2015 r. poz. 1142, z późn. zm.), wydruk[1], o którym mowa w art. 4 ust. 4aa tej ustawy, z Krajowego Rejestru Sądowego, zawierający dane zgodne ze stanem faktycznym i prawnym na dzień sporządzenia oferty.
  • W przypadku podmiotów wykonujących działalność leczniczą, numer wpisu w rejestrze podmiotów wykonujących działalność leczniczą, o którym mowa w art. 100 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 618, z późn. zm.), zaś w przypadku, o którym mowa w art. 104 tej ustawy, kopię zawiadomienia, o którym mowa w tym przepisie, uwierzytelnioną przez osobę albo osoby uprawnione do reprezentacji oferenta, notariusza, radcę prawnego albo adwokata.
  • W przypadku przedsiębiorców będących osobami fizycznymi, oświadczenie o uzyskaniu wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o której mowa w art. 14 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2015 r. poz. 584, z późn. zm.) albo o dacie złożenia wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
  • Statut jednostki lub inny dokument określający formę i zasady prowadzonej przez nią działalności (np. umowa spółki), obowiązujący na dzień sporządzenia oferty.
  • Oświadczenie o posiadaniu kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie wykonywania badań kolonoskopowych w Pracowni Endoskopii.
  • Pełnomocnictwo do złożenia oferty i podpisywania dokumentów w imieniu oferenta, w tym do podpisywania oświadczeń i załączników, a także potwierdzania dokumentów za zgodność z oryginałem, o ile nie wynika ono z innych dokumentów złożonych przez oferenta (jeżeli dotyczy).

V. Wymagania merytoryczne stawiane oferentom

  1. Dotyczące realizacji badań:
    • możliwość organizacji i deklaracja wykonania 240 badań kolonoskopowych rocznie na terenie powiatu kościerskiego (Zadanie I) i/lub 156 badań kolonoskopowycych rocznie na terenie powiatu starogardzkiego (Zadanie II) w ramach projektu (warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie oferty na realizację podanej ilości badań)
    • możliwość zapewnienia dostępu do nieodpłatnych badań w znieczuleniu/sedacji dla 30% uczestników projektu
  2. Dotyczące zatrudnienia odpowiednio wyszkolonego personelu lekarskiego (minimum 2 lekarzy endoskopistów, minimum 2 pielęgniarki endoskopowe), w tym:
    • co najmniej 1 lekarz, który wykonał co najmniej 1000 badań i wykonuje co najmniej 200 kolonoskopii rocznie oraz
    • każdy z lekarzy zaplanowanych do wykonywania badań kolonoskopowych posiada specjalizację z gastroenterologii,
    • potwierdzona współpraca z lekarzem histopatologiem posiadającym specjalizację,
  3. Dotyczące sprzętu endoskopowego, aparatury oraz odpowiednich pomieszczeń, w tym:
    • co najmniej 2 videokolonoskopy,
    • sprzęt do polipektomii (diatermia i pętle diatermiczne),
    • sprzęt do tamowania krwawienia (beamer argonowy i/lub klipsownica),
    • myjnia do dezynfekcji endoskopów,
    • insuflator CO2 (opcjonalnie)
    • co najmniej 1 gabinet do wykonywania badań kolonoskopowych odpowiadający wymogom określonych przez właściwe przepisy i normy techniczne
  4. Dotyczące organizacji i przeprowadzenia działań dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia w zakresie:
    • organizacji 6 godzinnych spotkań podczas Białych Dni nt profilaktyki raka jelita grubego co najmniej 1x w każdym roku trwania projektu, dla co najmniej 50 uczestników
    • organizacji 6 godzinnych spotkań podczas lokalnych eventów nt profilaktyki raka jelita grubego co najmniej 1x w każdym roku trwania projektu, dla co najmniej 50 uczestników
    • organizacji 6 godzin spotkań w zakładach pracy nt profilaktyki raka jelita grubego co najmniej 1x w każdym roku trwania projektu, dla co najmniej 50 uczestników
    • organizacji indywidualnych spotkań dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia w ośrodku lub w miejscu zamieszkania uczestnika projektu, trwających około 1 godziny,
    • zaangażowaniu co najmniej 2 pielęgniarek endoskopowych do realizacji ww spotkań dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia po uzyskaniu certyfikatu Edukatora
  5. Inne:
    • posiadanie co najmniej jednego komputera z drukarką i dostępem do Internetu w pracowni endoskopowej,
    • posiadanie biura administracyjnego z osobną linią telefoniczną, komputerem z drukarką i dostępem do Internetu oraz osobą zaangażowaną do koordynacji i rejestracji uczestników projektu
    • posiadanie punktu informacyjno-edukacyjnego czynnego co najmniej 2x tygodniowo przez 2 godziny.

Uwaga: w przypadku realizacji badań w różnych lokalizacjach – wymagane wypełnienie Załącznika nr 4 oddzielnie dla każdej z lokalizacji, w których będą wykonywane badania kolonoskopowe, będące przedmiotem konkursu.

VI. Sposób oceny ofert

  1. Zamawiający dokona oceny, czy zostały spełnione wymogi formalne.
  2. Zamawiający dokona oceny, czy spełnione są wymagania merytoryczne stawianych oferentom, punkty dla oferentów będą przyznawane w oparciu o kryteria oceny ofert.
  3. Brak spełnienia jednego wymagania merytorycznego powoduje odstąpienie od dalszej oceny oferty i jej odrzucenie.
  4. Oferty będą rozpatrywane zgodnie z zarządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 grudnia 2014 r. w sprawie prowadzenia prac nad opracowaniem i realizacją programów polityki zdrowotnej (Dz. Urz. Min. Zdrow. z 2014 r. poz. 84, z późn. zm.).

VII. Sposób ocena ofert:
Zamawiający informuje, iż przy wyborze najkorzystniejszej oferty kierować się będzie następującymi kryteriami:

  1. Ilość wykonanych w roku 2016 badań kolonoskopowych
    • pon. 500 badań 1 pkt
    • od 500-1000 badań 2 pkt
    • pow. 1 000 badań 3 pkt
  2. Ilość posiadanych zestawów do wykonywania badań kolonoskopowych:
    • 1 zestaw 1 pkt
    • 2 zestawy 2 pkt
    • 3 i więcej 3 pkt
  3. Ilość lekarzy ze specjalizacją gastroeterologii i uprawnieniami do wykonywania badań kolonoskopowych:
    • 1 lekarz 1 pkt
    • 2 lekarzy 2 pkt
    • 3 lekarzy i więcej 3 pkt
  4. Posiadania insuflatora CO2
    • Tak 1 pkt
    • Nie 0 pkt
  5. Organizacja spotkań podczas Białych Dni (sobota):
    • planowany udział 50 osób 1 pkt
    • planowany udział pow. 50 os 2 pkt
  6. Organizacja spotkań podczas lokalnych eventów
    • Udział w cyklicznych (np. corocznych) eventach 1 pkt
    • Udział w niecyklicznych eventach 0 pkt
  7. Organizacja spotkań w zakładach pracy:
    • pon. 100 pracowników 1 pkt
    • od 100-500 pracowników 2 pkt
    • pow. 500 pracowników 3 pkt

VIII. Opis sposobu przygotowania ofert

  1. Oferent może złożyć tylko jedną ofertę na jedno zadanie - Zadanie I lub/i Zadanie II. Złożenie przez oferenta większej liczby ofert spowoduje odrzucenie każdej z nich.
  2. Składający ofertę ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
  3. Ofertę należy złożyć zgodnie z formularzem oferty stanowiącym Załącznik nr 1/Załącznik nr 1a.
  4. Oferta pod rygorem odrzucenia powinna być napisana w języku polskim. Oświadczenia i dokumenty złożone w języku obcym powinny być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Treść oświadczeń powinna być napisana czytelnym pismem ręcznym, na maszynie lub komputerze oraz podpisana przez osobę uprawnioną do reprezentacji oferenta.
  5. Ofertę wraz z załącznikami należy umieścić w zapieczętowanej kopercie. Kopertę należy opatrzyć danymi składającego ofertę, zaadresować na organizatora konkursu i opatrzyć napisami:

Konkurs na wykonywanie badań kolonoskopowych i organizację działań dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia w ramach realizacji projektu nr RPPM.05.04.02-22-0005/17 pn. „Profilaktyka raka jelita grubego szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego. Nie otwierać przed 04.12.2017 do godz. 11.00.

IX. Miejsce składania ofert
Ofertę, sporządzoną zgodnie z wymogami określonymi w szczegółowych warunkach konkursu należy złożyć do dnia 04.12.2017 r. do godz. 10.00 w siedzibie Udzielającego zamówienia. Oferta złożona po terminie zostanie zwrócona bez otwierania.

X. Termin związania ofertą
Oferent jest związany złożoną ofertą przez 30 dni od dnia otwarcia ofert.

XI. Miejsce i tryb otwarcia ofert

  1. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 04.12.2017 r. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Copernicus PL Sp. z o.o.
  2. Komisja w części jawnej posiedzenia po sprawdzeniu nienaruszenia ofert, ogłasza prawidłowość ogłoszenia konkursu, ilość ofert oraz ogłasza oferentom, które z ofert spełniają warunki określone w szczegółowych warunkach konkursu.
  3. Rozpatrywanie ofert odbywa się na posiedzeniach zamkniętych bez udziału oferentów.
  4. Otwarcie ofert przeprowadza komisja konkursowa.

XII. Zasady realizacji zadań objętych konkursem

  1. Zamawiający wymaga od Oferenta, aby:
    • współpracował z wyznaczonym personelem Udzielającego zamówienie,
    • świadczył zamawiane usługi na wysokim poziomie zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy, sztuką i etyką zawodu, obowiązującymi przepisami prawa, wymogami NFZ, postanowieniami umowy, przy spełnieniu kryteriów określonych przez Ministerstwo Zdrowia (w odniesieniu do realizacji PBP)
    • prowadził dokumentację medyczną i statystyczną zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami,
    • przekazywał informacje o wykonywanych działaniach w układzie i sposobie ustalonym przez Zamawiającego,

XIII. Termin realizacji umowy obejmującej przedmiot konkursu

  1. Umowa o udzielanie świadczeń zdrowotnych zostanie zawarta na czas określony, tj. od 1 stycznia 2018 do 31 grudnia 2020.
  2. Umowa może zostać rozwiązana w dowolnym momencie za porozumieniem stron, z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia, lub w trybie natychmiastowym w przypadku rażących zaniedbań ze strony Oferenta.

XIV. Udzielanie wyjaśnień dotyczących konkursu

  1. Oferenci mogą składać zapytania dotyczące konkursu ofert w formie elektronicznej na adres: mkondek@copernicus.gda.pl lub mbialonoga@copernicus.gda.pl
  2. Wyjaśnienia i odpowiedzi na zapytania dotyczące konkursu będą udzielane za pośrednictwem poczty elektronicznej.
  3. Zamawiający udzieli niezwłocznie odpowiedzi wszystkim oferentom uczestniczącym w toczącym się postępowaniu konkursowym, pod warunkiem, że zapytanie wpłynie do Udzielającego zamówienia nie później niż do dnia 27.11.2017.

Uwaga: Jeżeli zapytanie wpłynie po upływie tego terminu, Zamawiający będzie zobligowany do udzielenia wyjaśnień lub odpowiedzi.

XV. Wyniki konkursu

  1. Komisja konkursowa rozstrzygnie postępowanie w dniu 04.12.2017 roku i ogłosi wyniki na stronie internetowej Zamawiającego.
  2. Komisja konkursowa zawiadamia pisemnie wszystkich oferentów o zakończeniu i wyniku konkursu.
  3. W toku postępowania konkursowego, jednakże przed rozstrzygnięciem konkursu, oferent może złożyć umotywowaną skargę do komisji na przebieg konkursu. Komisja rozpatruje skargę w ciągu 3 dni od daty jej złożenia. Do czasu rozpatrzenia skargi postępowanie konkursowe ulega zawieszeniu.
  4. Konkurs umarza się, jeżeli postępowanie konkursowe nie zostanie zakończone wyłonieniem oferty.
  5. W przypadku, gdy do postępowania konkursowego zgłoszona została tylko jedna oferta na Zadanie I lub/i Zadanie II, Zamawiający może ją przyjąć, jeżeli stwierdzi, że spełnia ona postawione wymagania i jest ofertą korzystną.

XVI. Rozstrzygnięcie konkursu

  1. Zamawiający zawrze umowę z Oferentem, którego oferta odpowiada warunkom formalnym oraz zostanie uznana za najkorzystniejszą, z zastrzeżeniem pkt 2, w terminie nie później niż 14 dni od daty rozstrzygnięcia konkursu.
  2. Zamawiający ma prawo unieważnić konkurs samodzielnie lub na uzasadniony wniosek Oferenta, bez podania przyczyny na każdym etapie postępowania.


Załączniki:

Opublikował: Daniel Hałoń
Publikacja dnia: 27.11.2017

Liczba odsłon: 378
« inne aktualności